$ whoami

 

Moja przygoda z IT rozpoczęła się w V klasie podstawówki od komputera Commodore64, na którym to rzecz jasna początkowo tylko grałem, później jednak zacząłem pisać proste programy w języku BASIC. Kolejnymi moimi komputerami były już PC-ty z DOS-em i coraz to nowymi wersjami Windowsów i językiem Pascal.

W 1999 r. “nawiązałem znajomość” z systemem GNU/Linux w dystrybucji Red Hat. Później “zakochałem” się w Slackware, Gentoo, Debian czy CentOS. W 2000 r. studiując dziennie informatykę na Politechnice Śląskiej rozpocząłem inicjatywę budowy sieci osiedlowej w Mysłowicach. Wkrótce założyłem firmę, a sieć zaczęła obejmować swym zasięgiem trzy miasta (Mysłowice, Katowice, Oświęcim). Rozwój firmy zajmującej się dostawą usług internetowych (ISP) popchnął mnie w kierunku stworzenia własnego Systemu Zarządzania Miejską Siecią Komputerową (SZMSK). System ten był moją pracą dyplomową, usprawniał zarządzanie i utrzymanie sieci a także prowadzenie przedsiębiorstwa od strony księgowej i “papierowej”.

Aktualnie nadal “okablowuję” okoliczne miasta i “zaszumiam” w nich eter falami elektromagnetycznymi. Przepuszczam dużo elektronów przez poprzeczne przekroje przewodników eksploatując wszelkiej maści OS-y i urządzenia aktywne sieci. Często mam głowę w chmurach (AWS). Piszę też różne “robaczki” w edytorach kodu i czarnych konsolach. Poza pracą znajduję czas na sport (pływanie, jazda na rowerze), gotowanie, dobry film (wiele filmów) i fajną muzykę (filmowa, elektroniczna, rock, metal). Interesuję się także historią i zdrowym odżywianiem. Lubię zwiedzać różne piękne zakątki Polski i świata.